Cameron Highlands
Cameron Highlands is een schitterend mooi hoogland. Vanwege de hoge ligging is het er koeler dan in de rest van Maleisie. Geniet van wandelingen, typisch Engelse scones en prachtige uitzichten over theeplantages.
Vertigo in het luxe hotel The Banyan Tree ligt hoog boven de drukke straten van het centrum van de stad en behoort tot de tofste rooftopbars van Kuala Lumpur. Het is de ideale plek om bij te komen na een dag sightseeing, om de zon te zien ondergaan met een cocktail in de hand of om er een speciale avond te vieren. Het is de ideale locatie om je vakantie in stijl af te sluiten. Van alle rooftop bars in Kuala Lumpur, vinden wij Vertigo al jaren het leukst. Alles komt hier wat ons betreft samen: een schitterend uitzicht, een heerlijk sfeertje, prettige muziek en heerlijke drankjes.
The Banyan Tree wordt gezien als één van de allerbeste hotels van Kuala Lumpur. Het ligt precies op de rand tussen het zakelijke- en winkelhart van de stad en staat bekend om zijn subtiele luxe, strakke design en fijne sfeertje. Het hotel heeft ruime kamers met kamerhoge ramen die een prachtig uitzicht over de skyline van KL bieden, terwijl de restaurants en de bar er van hoog niveau zijn. Het hotel is via een loopbrug verbonden met Pavilion, ons favoriete winkelcentrum in de stad. Dit is vooral handig omdat de drukke weg ervoor tijdens spitstijden lastig over te steken kan zijn en Grabs hier regelmatig vaststaan in het verkeer.
Vertigo is de iconische rooftopbar van het hotel. Gelegen op de 59e verdieping bereik je de bar met de lift tot verdieping 58, waarna een roltrap je naar boven brengt. Wat ons betreft is het uitzicht er echt indrukwekkend. Vanaf bepaalde uitkijkpunten heb je perfect zicht op de Petronas Towers én tegelijk de Menara KL tower.
Vertigo is niet zomaar een bar met uitzicht, maar een losstaande attractie tijdens een stedentrip naar Kuala Lumpur. Het is een plek waar je even boven de stad bent, en waar je probleemloos uren blijft zitten terwijl Kuala Lumpur by Night langzaam onder je tot leven komt. Je zou er een bezoek aan de Petronas Towers of Menara KL voor kunnen overslaan, want hier is het uitzicht misschien nog wel beter.
Het ruime buitenterras is het hoogtepunt, met grote loungebanken voor groepen, veel hoge tafels met krukken en overal een fenomenaal uitzicht. Vanaf de ene kant kijk je uit op de Petronas Twin Towers, aan de andere kant zie je Menara KL, Merdeka 118 en zelfs The Exchange. Waar je ook zit, het uitzicht stelt nooit teleur.
De sfeer is relaxt en stijlvol tegelijk. In tegenstelling tot andere rooftopbars in Kuala Lumpur, die zich vooral richten op luide feesten en DJ-sets, voelt Vertigo verfijnd en sfeervol. Het is een plek waar je rustig kunt beginnen bij zonsondergang en vanzelf blijft hangen tot ver na het donker, wanneer de skyline volledig tot leven komt. De muziek is prettig op de achtergrond, hard genoeg om het mee te krijgen, maar niet te hard dat je geen normaal gesprek meer met elkaar kunt voeren.
De menukaart is prima, met zowel bites als kleinere gerechten en een mooie cocktailselectie. De cocktails zijn mooi gepresenteerd en goed in balans; de Vertigo Signature Cocktail en Mount Genting zijn aanraders. Wij hadden er Korean Chicken Popcorn en een royale set saté bij, perfect om te delen en met een redelijke prijs voor dit soort upscale plekjes. Normaal heb je bij de saté keuze uit verschillende vleessoorten, maar tijdens ons bezoek was er alleen kip beschikbaar (geen Saté Emas, maar toch best lekker).
Een portie Nachos & Guacamole kostte er RM88, Frietjes met Parmezaanse kaas RM48. Onze Chicken Porncorn kostte RM92 en de saté RM108. Standaard cocktails had je vanaf RM58 en onze Vertigo Signature Cocktail kostte er RM68 en de Mt. Genting RM62. Een speciaal biertje had je vanaf RM43 en een biertje van de tap voor RM46. Niet goedkoop allemaal, maar voor zo’n locatie eigenlijk prima betaalbaar.
Een vroege reservering rond 18.00 uur is ideaal. Op dat tijdstip zie je de zon langzaam ondergaan en verandert het uitzicht continu. Zelfs nadat het donker is geworden, blijft het panorama indrukwekkend en wijds. Bovenop het hoofdterras bevindt zich nog een extra 360-graden platform met een kleinere bar genaamd Vertigo TOO. Dit dakterras voelt iets meer casual aan, met vooral veel loungebanken en opnieuw een volledig 360-graden uitzicht over de stad.
Let erop dat de rooftop bar tijdens regen dicht blijft. Een beperkt aantal mensen kan dan in het binnendeel (overdekt) plaatsnemen op basis van wie het eerst komt. Op zich is een bezoek aan Vertigo vooral tof bij helder en droog weer.
Vertigo is dagelijks geopent van 18.00 tot middernacht (0.00). We raden aan om voor 18.00/18.30 te reserveren, dan maak je KL rond zonsondergang mee wat echt geweldig is. Afhankelijk van je reservering krijg je een loungeplek of een bar-tafeltje toegewezen.
Smart casual is de norm; nette kleding wordt gewaardeerd en slippers of sportieve outfits zijn ’s avonds geen goed idee. Het viel op dat op de loungebanken voor de bar (met het beste uitzicht) vooral mensen zaten die enigszins hun best hadden gedaan m.b.t. hun kledingkeuze voor die avond, terwijl langs de zijkant ook wat backpackers en andere casual geklede mensen zaten. Bovenin leek het al helemaal niet uit te maken hoe men gekleed was. In de praktijk zal men westerse toeristen ook niet snel weigeren, maar als je pech hebt kan je er net iemand treffen die van de regeltjes is.
Reserveren is sterk aan te raden, vooral in het weekend en rond zonsondergang, wanneer de beste plekken snel vol zitten. Reserveren kan via telefoon, email, maar ook via het online formulier op de website (link). Lukt reserveren vooraf niet, dan kan je altijd nog terecht op het bovendek, Vertigo TOO, via de trap achter de bar. Hier heb je feitelijk een tweede bar met lounge, dit keer met vol 360-graden uitzicht.
Officieel mag je Vertigo alleen bezoeken als je 21 jaar of ouder bent. In de praktijk wordt dit echter nooit gecontroleerd, maar een gezin met oudere kinderen kan hierdoor wel mogelijk geweigerd worden.
Vertigo is eenvoudig te bereiken met Grab – de populaire ride-hailing-dienst in Zuidoost-Azië – door Banyan Tree Kuala Lumpur als bestemming in te voeren. De MRT is ook een prima optie: metrostation Bukit Bintang ligt op max 10 minuten loopafstand (tip: loop door Pavilion). Voor wie in een hotel in de buurt verblijft, volstaat een wandeling ook wel, al is het verkeer rondom het hotel vaak druk. Daarom lopen wij altijd via Pavilion, waar je een overdekte brug hebt die tussen het winkelcentrum en het hotel in ligt.
Als er bent aangekomen loop je naar de liften van de Residences. Hier zie je ook het Vertigo-logo op de bordjes. Eenmaal in de lift druk je op de 59e verdieping.
Vertigo behoort tot één van de meest populaire rooftopbars van Kuala Lumpur, maar er zijn ook diverse leuke alternatieven. Zo staat Marini’s on 57 bekend om de exclusieve sfeer vlak naast, bijna onder, de Petronas Towers, terwijl de SkyBar in het Traders Hotel al jaren erg populair is vanwege de overdekte bar, chille muziek en heerlijke cocktails. Helipad Kuala Lumpur trekt een wat jonger publiek en hier zit je relaxt op een helikopterplatform met 360-graden uitzicht over de stad. Ook tof is de Satellite Bar, Sky51 en WET Deck. Onze favoriet is echter Vertigo!
Heb je leuke tips die je met ons en met de andere lezers wilt delen? Ken je toffe plekjes in Maleisië die we tijdens onze volgende trip naar het land zeker moeten bezoeken? Deel je tips en andere weetjes door hieronder een reactie achter te laten.
Ga je binnenkort zelf op vakantie naar Maleisië en heb je vragen m.b.t. accommodatie, vervoer, attracties en andere bezienswaardigheden of heb je input nodig met het opstellen van je reisplan? Stel je vragen hieronder of in onze reiscommunity Vrienden van Maleisië.
Wil je verder makkelijk op de hoogte blijven van onze avonturen? Volg dan onze Facebook pagina.