Cameron Highlands
Cameron Highlands is een schitterend mooi hoogland. Vanwege de hoge ligging is het er koeler dan in de rest van Maleisie. Geniet van wandelingen, typisch Engelse scones en prachtige uitzichten over theeplantages.
Hoe prettig is het om een vreemd land met een groep Nederlandse reizigers te bezoeken. Groepsreizen waren ooit misschien wel de populairste manier om naar Maleisië te reizen. Inmiddels is zelfstandig (zelf geregeld of georganiseerd) op reis dé manier om het land te verkennen, maar met een groep op reis blijft echter voor velen een hele logische manier om op georganiseerde reis te gaan. Het grote voordeel is dat de prijs vaak wat lager ligt, reisorganisaties kunnen immers op efficiënte en kostenbesparende wijze een hele groep op sleeptouw nemen. Verder is het leuk om op die manier nieuwe – soms zelfs gelijkgestemde – mensen te ontmoeten. Ook is een groepsreis vaak ideaal als je een wat meer compact ingestoken reis wilt, bijvoorbeeld omdat je maar een maximaal aantal aaneensluitende dagen op reis kunt.
Maleisië is de ideale bestemming voor een groepsreis. Je reist makkelijk georganiseerd door het land en er is altijd voldoende accommodatie beschikbaar voor een grotere groep. De mensen in het land spreken altijd prima Engels, want dit is de 2e taal (en bijna de voertaal). Bij de grotere hotels is er bij het ontbijt altijd sprake van een buffet, waardoor het makkelijk is om met de hele groep tegelijk te eten. De reisorganisatie of de gids kan vooraf ook reserveringen doen bij restaurants zodat men daar voorbereid is op een grote groep. De groepen worden over het algemeen door Nederlandse gidsen begeleid, wat het voor sommige reizigers een stuk laagdrempeliger maakt.
Soms gaat een schoolklas naar het buitenland, soms gaat een compleet voetbalelftal naar het buitenland. Ook gaan regelmatig hele families naar de andere kant van de wereld om bijvoorbeeld een bruiloft te vieren. Bij een groepsreis naar Maleisië gaat het niet altijd om een groep onbekenden, vaak gaat het om familie, vrienden, studiegenoten (en studentenjaarclubs) of collega’s bij een werktrip. Meestal boekt zo’n groep collectief, vooral omdat de prijzen dan lager liggen. De meeste reisorganisaties bieden een korting wanneer je een groepsboeking doet. Volledige georganiseerde rondreizen door Maleisië worden vaak in groepsverband uitgevoerd, hoewel individuele rondreizen inmiddels het vaakst voorkomen.
Een groepsrondreis door Maleisië betekent meestal dat alles vooraf al wordt georganiseerd (hoewel je natuurlijk ook bepaalde onderdelen kunt ‘open laten’ voor eigen invulling). Aangezien je met meerderen bent bespaar je vaak ook ter plekke op de reiskosten. Zo is het per persoon veel goedkoper om een busje voor bijvoorbeeld 10 personen, of een touringcar voor 25 personen te huren, vergeleken met een huurauto voor twee personen.
Normaal gesproken schrijf je je van tevoren in voor een groepsrondreis, vaak omdat deze pas bij een minimaal aantal deelnemers plaats kan vinden. Je doet een aanbetaling en als de reis doorgaat, betaal je de rest. Vooraf krijg je uitleg wat je allemaal moet doen qua voorbereidingen. Denk aan een geldig paspoort (minimaal 6 maanden geldig na terugkeer in Nederland), vaccinaties, een credit- of debitcard om ter plekke makkelijk te betalen (wij raden die van Wise of Revolut aan, en hebben ze allebei) en meer. Soms zijn er informatiedagen waar de deelnemers elkaar al kunnen ontmoeten en waar uitleg wordt gegeven over het reisprogramma.
Verder krijg je vaak een lijst met wat je minimaal moet meenemen. Denk aan wandelschoenen, zwemkleding, sneldrogende en ademende kleding voor in de jungle, zonnebrand, Deet en meer.
Vaak spreek je als groep al op Schiphol af en reis je in dezelfde vlucht naar Kuala Lumpur. Vanaf het eerste moment reis je met de hele groep door het land. Transfers gaan gezamenlijk, inchecken gaat gezamenlijk en vaak zijn ook alle activiteiten en uitjes gezamenlijk. Eten doe je als groep en vaak eten mensen de eerste paar dagen nog alleen tijdens het ontbijt, na een paar dagen zit iedereen vaak gezellig bij elkaar.
Maleisië is ook een prima bestemming voor lustrumreizen van studentenjaarclubs. Vaak gaan jaarclubs van een studentenvereniging in elk geval elke 5 jaar ter viering van hun lustrum naar een mooie vakantiebestemming. Meestal staan verre avontuurlijke bestemmingen centraal tijdens zo’n jaarclubreis. Maleisië is een fantastische bestemming om te overwegen omdat het zo veelzijdig is. Je kunt de diepe jungle al op een paar uur rijden vanaf de hoofdstad verkennen. Met een korte vlucht van een uurtje reis je naar Perhentian, één van de mooie bountyeilanden van het land (waar je o.a. prima kunt snorkelen of duiken). In de hoofdstad Kuala Lumpur kun je prima stappen en is alcohol nog redelijk goed betaalbaar vergeleken de Nederlandse prijzen (in een hippe tent kost een biertje RM18, een cocktail RM40, sterk RM50). Ook in diverse andere steden en bestemmingen binnen Maleisië kun je prima uitgaan of op een terrasje van een biertje genieten. Er zijn meerdere reisorganisaties in Nederland die ruime ervaring hebben met het organiseren van onvergetelijke lustrumreizen.