
Omdat Maleisie in vroegere tijden een Britse kroonkolonie was, is de Engelse taal naast Bahasa Malaysia de tweede voertaal. Dit komt ook mede omdat het enerzijds een 'hippe taal' is om te spreken bij de Maleise jeugd, en anderzijds omdat er veel verschillende bevolkingsgroepen wonen, met elk hun eigen taal. Engels als tweede voertaal kwam iedereen prima uit. De meeste Maleisische inwoners beheersen de Engelse taal overigens redelijk tot goed, het komt dan ook zelden voor dat je jezelf echt niet verstaanbaar kunt maken. Bij interessante bezienswaardigheden zijn alle relevante teksten meestal ook in het Engels leesbaar, hetzelfde geldt voor bijvoorbeeld menukaarten. Zelfs de meest gelezen kranten worden alleen in het Engels uitgebracht, bijvoorbeeld de New Strait Times of The Star, waarvan er meestal dagelijks wel één aan de deur van je hotelkamer hangt. Een ander gevolg van de Engelse invloeden is dat men in dit land links rijdt.

Je koopt in Maleisie overigens al voor zo'n 30 euro een cursus Bahasa Malaysia. De cursusmap bestaat uit een lesboek en een tweetal audiocd's. De cursus is onder andere te koop bij de grote boekwinkels Borders en MPH Bookstores. Je kunt in deze winkels overigens ook veel andere taalcursussen kopen, voor een fractie van de Nederlandse prijs. In Nederland kun je voor een (zelfstudie) cursus terecht bij Talk Now; waar je een prima cursus Bahasa kunt volgen.

In Maleisie spreekt zo'n beetje iedereen Bahasa; ook de Indiaase en Chinese bevokingsgroepen. Engels wordt vooral goed door jongeren gesproken; doorgaan spreekt de Maleise en Chinese bevolkingsgroep het beste Engels. De Chinese bevolkingsgroep in Maleisie spreekt onderling meestal Cantonees met elkaar (en soms Hakka). De Indiase bevolking spreekt onderling Tamil met elkaar. Voor expats die in Maleisie gaan werken is het handig om te weten dat je meestal overal wel met de Engelse taal terecht kunt. In sommige gevallen loont het zeker om Maleis (Bahasa) te spreken.
Is de vraag hiermee niet beantwoord? Stuur mij een e-mail of stel de vraag op het Forum Veelzijdig Maleisië.